FİLİZ YAYINCILIK

LİNKLER

   
Hakkımızda
Amacımız
Basında Biz
   
   

HAKKIMIZDA

 
  Editör: Mete Soytürk. [Mete.Soytuerk@t-online.de]
Öğrenimini İstanbul'da yaptı. İstanbul Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Aynı fakültede göz hastalıkları uzmanı oldu. Türkiye'de çeşitli göz kliniklerinde çalıştıktan sonra, Almanya'ya gitti. 1988 den beri Almanya'da yaşıyor ve göz hekimliği yapıyor. Bunun yanı sıra, çeşitli dernek ve kuruluşlarda bilimsel ve kültürel çalışmalara destek veriyor.
   
  Yazar: Işık Soytürk. [penbeisik@superonline.com]
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümünü bitirdi. Müzecilik dalında master yaptı. Arkeolog-restaratör olarak pek çok kazıya katıldı. Türkiye'nin arkeolojik ve kültürel değerlerini tanıtan yazıları, çeşitli dergilerde yayınlandı. Bu amaçla fotoğraf sergileri de açtı. Kültürel değerlerin çocuk yaşlarda verilmesi gerektiği inancıyla, çocuklara yönelik kitap yazım uğraşına yöneldi.
   
  Çizer: Ufuk Soytürk [pufuks@yahoo.com]
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ni bitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi'nde master eğitimini tamamladıktan sonra, bir süre resim öğretmenliği yaptı. Çeşitli karma sergilere katıldı. Arkeolojik kazılarda, ressam olarak görev aldı. Sanatsal etkinliklerini sürdürmektedir.
   
    Çizer: Mustafa Delioğlu. Küçük yaşlarda resme ilgi duydu ve yaptığı resimlerle öğretmenlerinin ilgisini çekti. Hayatınıkazanmak için, öğrenimini yarıda bıraktıve bir çok işte çalıştı. Anadolu'nun folklorik ve yöresel dokusunu işleyen konuları resimlemekte çok başarıl oldu. Bu doğrultuda resim yapmaya ve kitap resimlemeye devam etmektedir.
   
    Yorumcu, besteci: Hamdi Tanses. İlk ve orta öğrenimini Ordu-Ünye'de gördü. Daha sonra İstanbul Belediyesi Konservatuarı'nda icra heyetine katıldı. Türkiye'nin pek çok kentinde konserler verdi. Anadolu'yu gezip, halk türkülerini derledi. Bu arada derlediği türkülerin birçoğunu plak ve kasetlere okudu. 1980 de Almanya'ya gelerek çeşitli kentlerde müzik öğretmenliği yaptı. Uluslararası konserlere katıldı. Çok zengin bir müzik aletleri koleksiyonuna sahip olan sanatçı, müzik öğretmeni olarak çalışmalarını sürdürüyor.